Depilacja laserowa

Depilacja laserowa,Zabieg laserowego usunięcia owłosienia – epilacja, trwale niszczy cebulkę włosa bez uszkodzenia skóry i jest całkowicie bezpieczna. Energia wiązki laserowej pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosa), a następnie zamieniana na ciepło, niszczące cebulkę włosa. Skóra wokół mieszka zostaje podgrzana, jednak dzięki chłodzącej głowicy lasera, temperatura skóry szybko powraca do wcześniejszego poziomu. Nagrzanie skóry jest bezpiecznym zjawiskiem i może bezpośrednio po zabiegu spowodować podrażnienie i lekkie zaczerwienienie ustępujące po kilku godzinach. Ze względu na fakt, że laser działa na włos będący w fazie wzrostu – anagenu, podczas jednego zabiegu można usunąć trwale około 20% włosów, stąd też konieczność powtórzenia zabiegu około 6 razy, w odstępie 6 -8 tygodni. Po serii zabiegów osiąga się trwałą redukcję owłosienia rzędu dziewięćdziesięciu paru procent. Należy pamiętać, że ilość zabiegów i końcowy rezultat terapii jest kwestią indywidualną. Jedna osoba osiągnie zadowalający efekt po 4 zabiegach inna potrzebuje nawet 8. Zależy to od wielu różnych czynników jak kolor i grubość włosa, kolor skóry, hormony itp.

Przeciętnie w ciągu swojego życia golimy włosy na ciele około 12 000 razy!!

U nas jest to możliwe po serii około 6 zabiegów !!!

Pojedyńczy zabieg nie usunie nam wszystkich włosów dzieje się tak ponieważ włosy mamy w różnej fazie wzrostu. Wyróżniamy trzy odmienne fazy: anagen, katagen, telogen. Najskuteczniejsze efekty daje zabieg przeprowadzony w fazie anagenu.

Anagen jest to pierwsza faza, podczas której depilacja laserowa będzie najbardziej efektywna. Cebulka jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość

Katagen druga faza, zwana przejściową. Włos uwalniany jest z brodawki, następnie przesuwa się ku górze. Zatrzymane są wszystkie procesy rozrodcze zachodzące we włosach.

Telogen trzecia faza, nazywana fazą spoczynku. Włos staje się martwy i następnie wypada.

Fazy wzrostu włosa